بازاریان در برون رفت از تحریم، صاحب تجربه اند

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی:

بازاریان در برون رفت از تحریم، صاحب تجربه اند

تولیت آستان قدس رضوی گفت: بازاریان و کارآفرینان در برون رفت از مشکلات اقتصادی و تحریم، تجارب ارزشمندی دارند و در صورتی که به آنان اعتماد شود، می توانند بازار را متعادل نگه دارند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی دوشنبه شب گذشته در ویژه برنامه «میثاق با امام» در اجتماع بازاریان و فعالان اقتصادی مشهد در حرم مطهر رضوی افزود: زمانی که بیشترین فشارهای اقتصادی و سیاسی بر کشور در زمان جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، وارد شده بود، بازاریان و کارآفرینان توانستند در بازار تعادل ایجاد کنند تا مشکلی برای تامین مایحتاج مردم به وجود نیاید.

وی ادامه داد: مسئولان باید به مردم اعتماد کنند، زیرا هر زمان که مردم در صحنه حضور پیدا کردند، موفقیت به دست آمده است، امام راحل نیز به مردم اعتماد داشتند و مسئولیت بسیاری از امور را به مردم واگذار کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: مسئولان در این شرایط باید از هر گونه تدبیر نادرست و از هر گونه تصمیم گیری غلط بپرهیزند و اقدام عالمانه و شجاعانه و مقتدرانه انجام دهند. وی افزود: دشمنان چون ملت را در برون رفت از تحریم ها، توانمند یافتند و یقین پیدا کردند که تحریم بر ملت سازگار نیست، لذا به دنبال اجرایی کردن طرح هایی رفتند که ملت را مرتکب خود تحریمی کند پس ملت ایران باید هوشیار باشند.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی گفت: اقتصاد مقاومتی، زمانی محقق می شود که از تولید و تولیدکننده در زمینه های حقوقی و مالی حمایت و فروش کالای تولیدکنندگان در بازار تضمین شود که این مهم از طریق حمایت نظام بانکی از تولیدکنندگان و شناسایی ظرفیت بازار کشورهای اطراف و هدایت نقدینگی سرگردان به سوی تولید، محقق می شود.

وی افزود: مشکلی بدون راه حل در کشور وجود ندارد و راه حل مشکلات اقتصادی نیز در دست مردم، فرهیختگان و نخبگان است، تلاش برای تعامل با آمریکا و اروپا این کشور را به سوی سعادت سوق نمی دهد زیرا آن ها ثابت کردند که پیمان شکن هستند. تولیت آستان قدس رضوی اظهار کرد: امروز کسانی با دست یا زبان خود در صددند ملت را از رفتن در مسیری که برای سعادت آن ها ترسیم شده، بازدارند لذا برای جلوگیری از این انحراف، باید فعالان کسب و کار و مردم ایستادگی کنند و خود را توانمند و قدرتمند سازند و تحریم ها را بشکنند. در این مراسم ویژه برنامه 'میثاق با امام' با هدف حمایت از مردم در برابر تهدیدهای دشمن با حضور تولیدکنندگان و توزیع کنندگان کالاهای اساسی در مشهد برگزار   و طی آن میثاق نامه مزبور قرائت شد.

 


نام
ایمیل
توضیحات
Captcha
کد امنیتی