راه اندازی پروژه تصفیه پساب کارخانه خمیرمایه رضوی

مدیرعامل شرکت خمیرمایه رضوی گفت: پروژه تصفیه پساب این کارخانه تا اردیبهشت ماه سال آینده راه‌اندازی می‌شود.

احسان اژدری مدیرعامل شرکت خمیرمایه رضوی در گفت‌وگو با آستان نیوز، بیان کرد: شركت خمیرمایه رضوی با سرمايه‌گذاري و عقد قرارداد با شركت‌هاي دانشگاهی به منظور حفظ محيط زيست و رفع آلودگي‌هاي زيست محيطي، اجرای پروژه تصفیه پساب این کارخانه را در دستور کار خود قرار داده است.
وی ادامه داد: در این راستا تجهيزات مورد نياز از جمله ديگ بخار 3 هزار پوندي و تأسیسات تغلیظ پساب و مخازن رفع آلودگي‌هاي پساب خریداری و درسوله‌های احداث شده نصب شده است.
مدیرعامل شرکت خمیرمایه رضوی با اشاره به پيشرفت 98 درصدی اين پروژه خاطرنشان کرد: در این فرآیند پس از تصفیه پساب، ماده خشکی به دست می‌آید که قابل استفاده به عنوان مصرف خوراك دام است؛ همچنین آب تصفیه شده نیز مجدد در چرخه تولید به جریان در می‌آید.
اژدری با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای انجام این پروژه گفت: با بررسی توانمندی شرکت‌های متقاضی با تاکید بر دانش داخلی، در اجرای پروژه تصفیه پساب کارخانه خمیرمایه رضوی از توان شرکت‌ها و بخش‌های ایرانی استفاده شد.
وی افزود: طی ۹ ماهه ابتدایی سال جاری با انجام اقدامات مناسب در خصوص بازسازی، بهسازی و تعمیرات، کاهش 5/1 درصدی مصرف آب و كاهش۱۰ درصدی مصرف سوخت در مقایسه با سال گذشته رخ داده است.
مدیرعامل شرکت خمیرمایه رضوی گفت: علاوه بر این، طی 9 ماهه ابتدایی سال جاری در قیاس با زمان مشابه سال گذشته شاهد كاهش 2 درصدی مصرف برق بوده‌ایم.


نام
ایمیل
توضیحات
Captcha
کد امنیتی