رونق تولید در چرخه اقتصادی، کلید تحقق اقتصاد مقاومتی است

مدیرعامل شرکت خمیرمایه رضوی گفت: رونق تولید در چرخه اقتصادی کلید تحقق اقتصاد مقاومتی است.

احسان اژدری در گفت و گو با آستان نیوز با تاکید بر اینکه رویکرد شرکت خمیرمایه رضوی از صادرات، ایجاد رونق اقتصادی است، بیان کرد: صادرات به ویژه صادارت غیر نفتی، نقش مهمی در توسعه اقتصادی و صنعتی کشور دارد.
وی ادامه داد: در همین راستا شركت خمیرمایه رضوی با صادرات محصول تولیدی خود به بيش از 10 كشور و برگرداندن ارز حاصل از صادارت در چرخه اقتصادي كشور از طريق سامانه جامع ارز و فروش نيمائي و سنائي، نقش خود را در راستاي اقتصاد مقاومتي ايفا کرده است.
مدیرعامل شرکت خمیر مایه رضوی افزود: ضمن اینکه شرکت در ۹ ماهه نخست سال جاری، رشد مناسبی در صادرات در مقایسه با مدت مشابه سال 1397 داشته است.
وی با اشاره به لزوم توسعه بازارهاي صادراتي و حفظ و صيانت از برند رضوي تصریح کرد: در این راستا، شرکت با انعقاد قراردادی براي ثبت برند رضوي در اتحاديه اروپا و 14 كشور ديگر، گام بزرگي در حفظ و صیانت از برند و توسعه بازارهاي صادراتي با برند رضوي برداشته است.
اژدری ادامه داد: علاوه بر این، تاكنون موفق به ثبت علامت تجاري در اروپا و كشورهاي متعدد ديگر شده ایم.
وی درباره اقدامات صورت گرفته در حوزه صادرات و توسعه بازارهای صادراتی طی سال جاری خاطرنشان کرد: تقاضاهای متعددی از بازارهای مختلف داریم و با توجه به ظرفیت تولید و لزوم تامین نیاز داخل، رشد صادرات مناسبی نیز محقق شده است.
اژدری با اشاره به مشکلات پیش روی صادرات بیان کرد: در داخل کشور شاهد افزایش نرخ مواد اولیه هستیم، حال آن که این تورم در بازارهای صادراتی و کشورهای هدف رخ نداده و همواره نرخ فروش خارجی ثابت است، لذا قادر به افزایش چند باره نرخ فروش نیستیم که این امر یکی از مشکلات پیش رو برای صادرات به شمار می رود.
مدیرعامل شرکت خمیر مایه رضوی، علت موفقیت این شرکت در حوزه صادرات را ثبات خدمات و نرخ، کیفیت مناسب محصول و همچنین تعهد به نمایندگان فروش عنوان کرد.


نام
ایمیل
توضیحات
Captcha
کد امنیتی