توسعه فعالیت دانش بنیان با تولید خميرمايه High sugar در شرکت خمیر مایه رضوی

 

مدیر عامل شرکت خمیرمایه رضوی گفت: توليد خميرمايه High sugar نمونه عینی تحقق اقتصاد دانش بنیان است.

احسان اژدری در گفت و گو با خبرنگار آستان نیوز بیان کرد: توليد خميرمايه High sugar كه در فرآورده هاي قنادي با شكر بالا استفاده مي شود، محصول جدیدی است که در دستور کار شرکت برای تولید و ارایه به بازار قرار گرفته است.

وی ادامه داد:  همچنین با توجه به این که خميرمايه نوع    " دو در يك" در بعضي از بازارهاي صادراتي متقاضي دارد،   درصدد تولید این نوع خمیر مایه هستیم.

مدیر عامل شرکت خمیرمایه رضوی با بیان این که توليد خميرمايه، فعاليتي  High tec‌و دانش بنيان است، افزود: در این راستا تلاش كرده ايم تا با رشد فعاليت های دانش بنيان در سال 1398 در زمينه توليد خميرمايه High sugar كه پيچيدگي خاصي در توليد دارد، اقدامات لازم را برای تولید این محصول انجام دهیم.

وی ادامه داد: همچنين در مبحث جايگزين هاي ملاس كه به دليل رشد قيمت ملاس مصرف آن توجيه پذيري خود را از دست مي دهد، استفاده از جايگزين هايی نظیر شكر و شربت فروكتوز به جای ملاس در قالب طرح های دانش بنیان در دست اقدام است.

اژدری با اشاره به برخی اقدامات دانش بنیان صورت گرفته در جریان فرایند فنی بیان کرد: در این راستا فعالیت هایی در زمينه تصفيه پساب انجام شده كه با تعيين پيمانكار داخلي در حال انجام است.

وی ادامه داد: علاوه بر این، در زمينه خريد دستگاه هاي بسته بندي، به جای خریداری از خارج کشور، از توان شركت های دانش بنيان داخلي استفاده شده است که از خريد دستگاه و عملکرد آن، رضايت كامل داريم.

اژدری با تاکید بر لزوم توسعه ارتباط میان صنعت و دانشگاه تصریح کرد: شرکت خمیرمایه رضوی در زمينه فعاليت هاي دانش بنيان در خصوص استفاده از پساب توليدي به عنوان خوراك دام در حال فعاليت جدي است که بدین منظور همكاري با مراكز دانشگاهي در اولويت است.

وی ادامه داد: توسعه فعاليت هاي دانش بنيان در صنایع مختلف نه تنها هزينه هاي توليد را كاهش می دهد، بلکه كيفيت محصولات را نیز بهبود خواهد بخشید.

مدیر عامل شرکت خمیرمایه رضوی افزود: این شرکت در صدد است تا با بهره گیری از دانش مراکز علمی و بهره گیری از شرکت های دانش بنیان، اتفاق های بسیار خوبی را در زمینه تولید خمیرمایه ای با کیفیت بالا رقم بزند.


نام
ایمیل
توضیحات
Captcha
کد امنیتی