تهديد سلامت انسان با مصرف جوش شيرين در نان

 

 

 

 

 

تهديد سلامت انسان با مصرف جوش شيرين در نان

براي كشوري كه ده ميليون نان مصرف مي كند سلامت آن خيلي مهم است هر ايراني دو برابر اروپا نان صنعتي مصرف ميكنند . 117 كيلو مصرف سرانه ايراني ها كه اكثر هم سنتي است.

ايراني ها سالانه حدود 7000 هزار ميليارد تومان صرف خريد نان مي كنند كه بازار پر سودي براي سوء استفاده عده اي سودجو ايجاد مي نمايد. و براي بالا بردن سرعت پف كردن نان و كم شدن هزينه ها از جوش شيرين استفاده مي كنند.

در حال حاضر در خوش بينانه ترين حالت 40% نانوائي ها از خميرمايه استفاده مي نمايند و بقيه از تركيب جوش شيرين و بعضي از سفيد كننده ها ي گوگردي كه سرطان زا هست استفاده مي كنند.

طبق آمارهاي رسمي 30-20 درصد نان در كشور ضايع مي شود كه جدا از ضرر اقتصادي ، مسئوليت شرعي و انساني را متوجه افراد جامعه مي كنند.

از مهمترين عواملي كه بهبود شرايط پخت و كيفيت نان را باعث مي شود نخريدن لزوم از نان هاي بي كيفيت و سفيد است . با استفاده از سبوس و خميرمايه و توليد نان هاي تيره و صنعتي سلامتي جامعه تضمين مي شود. و تقاضاي صحيح مردم مي تواند كيفيت نان را به سمت اصلاح پيش ببرد.

منع مصرف جوش شيرين نه صرفاً به خاطر مضرات جوش شيرين بر سلامت انسان ، بلكه بدين علت است كه افزودن جوش شيرين به منزله تقلبي است كه برخي نانوايان صرفاً براي پف كردن به خمير مي افزايند . حال آنكه افزودن خميرمايه فرايند تخمير را شدت مي دهد و ضمن بالا بردن ارزش غذايي باعث شكسته شدن فيتات كه مانع از جذب يونهاي دوظرفيتي مثل ( Fe و  zn و Ca‌) مي شود نيز مي گردد. و باعث ايجاد طعم و عطر و بو و بافت و مزه بهتر و با كيفيت تر در نان مي شود .

مهمترين دليل مصرف خميرمايه به جاي جوش شيرين بهره مندي از روند تخميراست جوش شيرين باعث مي شود كه جذب كلسيم و فسفر مختل مي شود. چون PH روده بالا مي رود و باعث مي شود كه تركيبات كلسيم و فسفر به حالت نامحلول در آيند . اختلال طولاني در جذب كلسيم و فسفر منجر به پوكي استخوان مي شود. و علائم راشي تيم و فساد در دندان ظاهر مي شود. افزايش  PH‌ناشي از مصرف جوش شيرين فرايند احياء آهن 3 به 2 براي قابل جذب شدن مختل مي كند ، جذب آهن مختل شده و باعث كم خوني و ضعف جسمي و كاهش توان يادگيري مي شود . استفاده از جوش شيرين محيط معده را خنثي مي كند و سوء هاضمه ايجاد مي نمايد.

از ديگر اثرات سوء مصرف جوش شيرين - 

  1. باعث تيرگي نان و بوي نامطبوع آن مي شود.
  2. جوش شيرين قليايي شدن محيط دهاني را شامل مي شود و در نتيجه واكنش قليا در دهان با چربي باعث حس مزه صابوني در دهان مي شود .
  3. در اثر تخمير كاذب خمير ، پخت خمير نارس مي شود و ارزش غذائي كامل را نخواهد داشت .
  4. نان داراي جوش شيرين عليرغم شكل ظاهراً رسيده چون فاقد سلولهاي مخمر باكتري هاي اسيد لاكتيك است از طعم و مزه طبيعي برخوردار نيست .

 


نام
ایمیل
توضیحات
Captcha
کد امنیتی