بسته‌بندی یکی از تعیین‌کننده ترین مراحل عرضه کالا است

سرپرست شرکت خمیرمایه رضوی گفت: بسته بندی یکی از تعیین کننده ترین مراحل عرضه و مصرف کالا است.
دکتر احسان اژدری در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی درباره نقش و اهمیت بسته بندی مواد غذایی در توسعه صادرات بیان کرد: یکی از معایب تولیدات داخل کشور، عدم توجه به بسته بندی است که در بسیاری از مواقع، کشورهای وارد کننده محصولات ایران، با تغییر و ارایه بسته بندی مناسب، ارزش افزوده حاصل از محصول را چندین برابر می کنند.
وی با اشاره به تنوع موجود در بسته بندی محصولات این شرکت گفت: خوشبختانه شرکت خمیرمایه رضوی با دارا بودن خطوط بسته بندی مناسب از شرکت های  ica‌ایتالیا و خط در حال راه اندازی میسان ترکیه، توانسته است با بسته بندی های 100 گرمی وکیوم، 100 گرمی ساشه و 500 گرمی وکیوم، نیاز مصرف کنندگان را در داخل و خارج کشور به خمیرمایه خشک و نیز بسته بندی 500 گرمی برای محصول تر در داخل کشور را تامین کند.
اژدری ادامه داد: بسته بندی استفاده شده در این شرکت تقریبا متناسب با بسته بندی روز دنیا بوده و مشکلی برای صادارت ایجاد نمی کند.
وی درباره نقش بسته بندی مناسب در حفظ کیفیت  محصولات گفت: در صنعت خمیرمایه، رابطه مستقیمی میان بسته بندی و کیفیت وجود دارد، افت کیفیت در نتیجه بسته بندی نامناسب و نفوذ هوا به داخل بسته  ایجاد می شود و در نتیجه درصد فعالیت موثر خمیرمایه  کاهش خواهد یافت.
اژدری ادامه داد: با این تفاصیل، چنانچه صنعت غذا با هدف ارتقای فرهنگ مصرف در سطح خانوار، به سمت بسته بندی های کوچکتر پیش برود، رضایتمندی و ارزش افزوده بیشتری را در پی خواهد داشت.
سرپرست شرکت خمیرمایه رضوی اضافه کرد: با بسته بندی مناسب می توان بیش از 100 درصد ارزش افزوده در فعالیت های تولیدی این صنعت ایجاد کرد.


نام
ایمیل
توضیحات
Captcha
کد امنیتی